Достапни линкови

logo-print

Руската морнарица за 40 години може да се модернизира


На руската морнарица ќе и требаат најмалку 40 години целосно да се опреми со нова модерна опрема, изјавил рускиот шеф на морнарицата. Адмирал Владимир Виотски изјавил дека ако денеска се донесе одлука за се изгради нова морнарица, таа ќе биде готова во 2050-та. За изградба на еден брод се потребни од 10 до 20 години,а 10 години се потребни за дизајн и организирање на конструкцијата на бродовите .

XS
SM
MD
LG