Достапни линкови

logo-print

Генерал Мулен во Пакистан


Шефот на американскиот Генерал Штаб адмирал Мајк Мулен денеска се сретна со шефот на пакистанската армија генерал Тарик Маџид. Тие разговарале за регионалната безбедност и за напредокот на Пакистан во борбата со екстремизмот. Посетата ан Мулет на Пакистан доаѓа во време кога САД се загрижени дека во Пакистан присуствуваат исламистички милитанти кои се обвинети за напади врз војниците на НАТО во Авганистан.
XS
SM
MD
LG