Достапни линкови

logo-print

Во ракетни напади во Пакистан загинале 16 луѓе


Најмалку 16 луѓе загинаа во ракетен напад од страна на американските сили врз засолништа на милитансти во пакистанкиот регион Јужен Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Не се соопштуваат повеќе детали за настанот . Американски воени авиони редовно вршат наапади врз милитантите, а и Пакистан спроведе неколку големи воени операции против милитантите во Јужен Вазиристан.
.

XS
SM
MD
LG