Достапни линкови

logo-print

Адмирал Мулен во посета на Пакистан


Адмирал Мајк Мулен денеска ќе го посети Пакистан и ќе разговара со воените власти за борбата против милитантите. Шефот на Генералштабот на САД, ќе се сретне со генералот на пакистанската армија Ашфаг Кајани. Мулен при неговата вчерашна посета на Индија изјави дека е многу загрижен што многу светилишта во Пакистан се чувани од екстремисти.

XS
SM
MD
LG