Достапни линкови

logo-print

Парламентот на Косово го поздрави мислењето на МСП


Косовскиот парламент денеска донесе декларација со која се поздравува мислењето на Меѓународниот суд на правдата во Хаг дека декларацијата за независноста на Косово во 2008 година не го прекршила меѓународното право. Во декларацијата се наведува дека „историското решение на МСП ќе придонесе за мирот и стабилноста не само во Република Косово, туку и во целиот регион“.
XS
SM
MD
LG