Достапни линкови

logo-print

Обама ветува засилена борба против сидата


Американскиот претседател Барак Обама денеска вети удвојување на напорите во борбата против сидата и покрај тешката економска криза. Ова тој го порача во видео обраќањето на крајот од меѓународната конференција во Виена, посветена на сидата. Од појавувањето во текот на 80 години од минатиот век досега, оваа болест има однесено над 25 милиони човечки животи.
XS
SM
MD
LG