Достапни линкови

logo-print

Експлозија во џамија во Авганистан


Во денешната експлозија на бомба во една џамија во источен Авганистан, сериозно биле повредени десетина луѓе меѓу нив, и еден кандидат на претстојните парламентарни избори. Експлозијата се случила во моментот кога кандидатот Малви Сејдула одржувал говор во џамијата. Изборите за долниот дом на Парламентот треба да се одржат во септември.
XS
SM
MD
LG