Достапни линкови

logo-print

Во Виена завршува конференцијата за сидата


Меѓународната организација за сидата чија конференција денеска завршува во Виена го избра Елија Катабира, професор по медицина од Уганда, за нов претседател на местото на француската добитничка на Нобеловата награда Франсоаз Баре Синуси. Оваа организација е најголемо независно здружение на научници и лекари кои се занимаваат со сидата. Таа има 14 илјади членови од 190 земји.
XS
SM
MD
LG