Достапни линкови

logo-print

Бегство на терористи од ирачки затвор


Ирачкиот министер за правда Дара Нуредени изјави дека четири лица поврзани со Ал Каеда избегале од затворот во близина на Багдад кој деновиве Соединетите држави им го предале во контрола на ирачките власти. Според извештаите, исчезнало и лицето кое било одговорно за тој дел од затворот во кој има над 1500 затвореници. На четворицата затвореници требаше да им се суди за тероризам.
XS
SM
MD
LG