Достапни линкови

logo-print

Израелскиот Претседател Перез во посета на Словенија


Израелскиот Претседател Шимон Перез денеска ја започнува дводневната посета на Словенија. Перез на Брдо кај Крањ со Претседателот Данило Тирк ќе разговара за економската соработка, Блискиот Исток и Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG