Достапни линкови

logo-print

Автомобил бомба во џамија во Ирак- 13 загинати


Ирачките власти соопштија дека најмалку 13 лица загинале, а 26 биле повредени во експлозија на автомобил бомба во шиитска џамија во Бакуба, околу 60 километри северно од главниот град Багдад. Полицијата воведе полициски час во тоа подрачје поради сомневања за опасност од нов напад.
XS
SM
MD
LG