Достапни линкови

logo-print

Владата реагира на изјавите на Цветанов


Од Владата реагираат на изјавата на Ване Цветанов и истата ја сметаaт за неодговорна, комплетно неточна и израз на крајна нервоза. Тие велат дека тој треба да се соочи со реланоста дека имало неправилности во неговото работење. Денеска досегашниот директор на Управата за спречување на перење на пари во изјава за Радио слободна Европа рече дека неговото оцрнување е порачка на премиерот лично. Тој уште еднаш ја обвини владата дека нема интерес и желба за борба против криминалот.
XS
SM
MD
LG