Достапни линкови

logo-print

Камерон испратил писмо до Груевски


Британскиот премиер Дејвид Камерон во писмо до македонскиот премиер Никола Груевски вели дека на лидерството на Груевски ќе му биде оддадено признание ако успее да го реши спорот за името со Грција. Камерон го поздравува напредокот на Македонија кон евроатланските структури и се заблагодарува за учеството на Македонија во активностите на НАТО во Авганистан .Писмото на Камерон е одговор на писмото на Груевски, кое премиерот му го пратил на Камерон на 14 мај по повод изборот за премиер на Британија
XS
SM
MD
LG