Достапни линкови

logo-print

Воена делегација на Србије во посета не Македонија


Воена делeгацијa на Вооружените сили на Србија ,предвоdена од началникот на Генералштабот од утре ќе престојува во тридневнa посета на Македонија. Делегацијата ќе се срете со нивниот домаќин началникот на Генералштабот на Македонијa Мирослав Стојановски и со министерот за одбрана Зоран Kоњановски. Воените преставници ќе разговараат за воена соработка, учество во мисии во странство, зa користење на полигоните за обука во Македонија.
XS
SM
MD
LG