Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан обезглавени шестмина полицајци


НАТО соопшти дека бунтовниците обезглавиле шестмина авганистански полицајци во северниот дел на земјата. Во соопштението се наведува дека милитантите вчера нападнале неколку владини згради во провинцијата Баглан.
XS
SM
MD
LG