Достапни линкови

logo-print

Штрајк на контролорите на летање во Франција


Денеска во Франција ќе бидат откажани многу летови поради штрајкот на контролорите на летање. Синдикатите на контролорите штрајкуваат поради планот за обединување на европскиот воздушен простор, бидејќи се загрижени како тоа ќе се одрази врз нив. Тие барале од авио компаниите денеска да го намалат бројот на летови од двата аеродрома во Париз за 20 до 50 насто.
XS
SM
MD
LG