Достапни линкови

logo-print

Авганистан да преземе поголема контрола


Авганистанските сили треба да го преземат водството на безбедносните операции низ земјата до крајот на 2014, се согласите учесниците на Меѓународната донаторска конференција која се одржува во Кабул. Во завршното комунике на конференцијата се наведува дека меѓународната заедница дава силна подршка за реализација на последите 50 проценти од помошта наменета за развоја не земјата, во наредните 2 години. Конференцијата во Кабул беше првата донаторск а конференција за иднината на земјата што се одржа во Авганистан.
XS
SM
MD
LG