Достапни линкови

logo-print

Камерун на средба со Обама


Британскиот премиер Дејвид Камерун денеска ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Вашингтон. Од Белата Куќа соопштија дека приоритет во разговорот ќе биде Авганистан, но според експертите агендата може да биде нарушена од загриженоста на Соединетите Американски Држави за нафтениот гигант Бритиш Петролеум и неговата улога во излевањето на нафтата и шпекулациите дека ќе лобираат во британската влада да го ослободи бомбашот Локерби за тие да склучат договор со Либија.
XS
SM
MD
LG