Достапни линкови

logo-print

Вестервеле очекува повлекување од Авганистан до 2014-та


Министерот за надворешни работи на Германија Гвидо Вестервеле денеска во Берлин изјавил дека се надева дека на меѓународната конференција во Кабул ќе биде постигната согласност за повлекување на безбедносните меѓународни сили од Авганистан до 2014 –та. Тој изјавил дека на конференцијата мора да се најде решение за војната кој не може да биде решена исклучиво со воени средства
XS
SM
MD
LG