Достапни линкови

logo-print

Русија ќе гради нова вселенска станица


Рускиот премиер Владимир Путин изјавил денеска дека Русија ќе вложи 800 милиони долари за изградба на нова вселенска станица. Станицата ќе се вика Восточни, и ќе биде во близина на градот Углегорск на далечниот исток. Вселенската станица треба да се изгради до 2015-та.
XS
SM
MD
LG