Достапни линкови

logo-print

Бугарија ќе затвори 30 конзуларни преставништва


Бугарија ќе затвори 30 дипломатски преставништва. Министерството за надворешни работи составило список на преставништва кои треба да се затворат во рамки на реформата на дипломатските служби. На списокот има конзулати и дипломатски бироа во земји од ЕУ и членки на НАТО. Според бугарското МНР затворањето ќе се врши во следните две, три години ,па така списокот може да претрпи и одредени измени. Според софиските медиуми затварањето на преставништвата е од финансиски причини.
XS
SM
MD
LG