Достапни линкови

logo-print

Штрајк на грчките лекари


Лекарите од државните болници во Грција денеска почнуваат петдневен штрајк со барања за зголемување на расходите во буџетот за здравствените центри во земјата. Тие се противат и на предлог законот на Министерството за здравство со кој, според нив, се прави обид за приватизирање на болничкото здравство.
XS
SM
MD
LG