Достапни линкови

logo-print

Рускиот диригент Плетнев пред суд во Тајланд


Рускиот диригент Михаил Плетнев се појави пред судот во Тајланд каде што е обвинет за силување на малолетно момче. Плетнев кој е уметнички директор на Рускиот национален оркестар во текот на викендот се врати во Тајланд откако му беше дозволено привремено да ја напушти земјата за да учествува на фестивалот Охридско Лето. Плетнев ги отфрли обвинувањата.
XS
SM
MD
LG