Достапни линкови

logo-print

Судир на возови во Индија


Најмалку 55 луѓе загинаа во судир на возови во источна Индија, јавуваат тамошните медиуми. Несреќата се случи рано утрово, кога експресен удри во запрен воз на 200 километри од Калкута. Локалните жители се вклучени во спасувањето на преживеани.
XS
SM
MD
LG