Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во џамија во Пакистан


Најмалку 12 луѓе се повредени во самоубиствен бомбашки напад во џамија во градот Саргода, во провинцијата Панџаб, во источен Пакистан, соопштуваат властите. Бомбашот-самоубиец го активирал експлозивот кога бил запрен од обезбедувањето на влезот во џамијата.
XS
SM
MD
LG