Достапни линкови

logo-print

Хамас им забрани на жените да пушат наргиле


Лидерите на Хамас им забранија денеска на жените во Газа да пушат наргиле на јавни места. Во соопштението на владата се вели дека тоа му штети на имиџот на земјата. Биле испратени и инспектори по кафулињата да ги предупредат сопствениците да не им даваат на жените да пушат . Но не јасно како ќе се спроведе забраната во појасот кој во последните години живее под израелска и египетска блокада.
XS
SM
MD
LG