Достапни линкови

logo-print

Силен земјотрес на Аљаска


Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала, го погодил крајбрежјето на Аљаска, но за сега нема опасност од разорувачко цунами, соопштуваат од пацифичкиот центар за предупредување за цунами. Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 43 километри западно од градот Николски на Алеутските Острови и е на длабочина од 35 километри.
XS
SM
MD
LG