Достапни линкови

logo-print

Ештон во посета на Газа


Европскиот комесар за надворешни работи Кетрин Ештон денеска ќе го посети појасот Газа. Ештон ќе го посети кампот на ОН и училиштето кои треба да добијат дополнителни милион евра помош од европските фондови. Европскиот комесар нема да се сретне со преставници на движењето Хамас. Пред да ја посети Газа, Ештон повика на олабавување на блокадата на појасот . Откако ќе ја посети Газа, Ештон ќе отпатува за Израел , на средба со премиерот Бенјамин Нетенјаху
XS
SM
MD
LG