Достапни линкови

logo-print

МВР бара почитување од партиите


Министерството за внатреши работи апелираше да престанат партиско –политичките притисоци врз полицијата. Од МВР бараат лидерите на политичките партии да покажат почит кон институциите и да не ги нарекуваат полицајците „силеџии“,а спроведувањето ан законот–„силејчиско“.Партиите не смеат да ја преземаат улогата на истражните органи и на судот без разлика дали станува збор за нечиј партиски член или симпатизер, се наведува во реакцијата од МВР.
XS
SM
MD
LG