Достапни линкови

logo-print

Во Иран апсења за нападите на џамијата


Иранската полиција денеска уапсила 40 луѓе за кои се сомнева дека учествувале во нападите на џамијата при што загинаа 27 луѓе. Одговорноста за нападот ја презеде организацијата Џундалах која и порано спроведуваше слични напади на југот на Иран. Шефот на полицијата соопштил дека уапсените се осомничени за предизвивкување на немири.
XS
SM
MD
LG