Достапни линкови

logo-print

Иран ќе прави црна листа на странски компании


Иранскиот министер за нафта соопштил денеска дека Иран може да направи црна листа на странските фирми кои ќе се повлечат од земјата поради санкциите кон Техран. Тој изјавил дека ако компаниите се повлечат, тие повеќе нема да им дозволат да работат во Иран
XS
SM
MD
LG