Достапни линкови

logo-print

Ештон во посета на Западниот Брег


Европскиот комесар за надворешни работи Кетрин Ештон денеска треба да се сретне со палестинското раководство .Ештон се наоѓа во посета на Западниот Брег во обид да ги заживее мировните разговори меѓу Палестинците и Израел. Утре е предвидено Ештон да го посети појасот Газа , што е нејзина втора посета на Газа за 4 месеци. Ештон ќе има средба и со израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху.
XS
SM
MD
LG