Достапни линкови

logo-print

Милошоски ќе се обрати на состанокот на ОБСЕ во Алмати


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски денeска ќе има обраќање на неформалниот министерски состанок на ОБСЕ, кој се оджува во Алмати, во рамки на казахстанското преседавање со организацијата. Милошоски ќе зборува за дијалогот и соработката на земјите во Европа во областа на безбедноста. Од МНР соопштуваат дека Милошоски вчера ја промовирал кандидатурата на Македонија за членство во Советот за човекви права на ОН во периодот од 2013 до 2016-та година.
XS
SM
MD
LG