Достапни линкови

logo-print

Пад на акциите на европските берзи


Европските берзи денеска затворија со остар пад на вредноста на акциите. Во Лондон ФТСЕ 100 индексот падна за 1,00 насто на 5,158.85 поени.
Во Париз, "ЦАЦ 40 падна за 2,28 проценти до 3,500.16 поени и во Франкфурт на ДАЏ загуби 1,77 проценти на 6,040.27 поени.
XS
SM
MD
LG