Достапни линкови

logo-print

Блу реј диск со најголем капацитет


Јапонскиот производител на електронска опрема Шарп денеска соопшти дека овој месец ќе пушти на пазарот блу реј диск со најголем капацитет досега. Неговиот капацитет е 100 гигабати, двапати повеќе од дисковите што сега се на пазарот. На дискот кој ќе чини 60 долари ќе можат да се снимаат 12 часа телевизиска програма со највисок квалитет на снимката. Доколку квалитет на снимката биде помал тогаш на дискот може да снимаат дури 120 часа.
XS
SM
MD
LG