Достапни линкови

logo-print

Убиен талибански командант во Кундуз


Авганистанската полиција денеска соопшти дека во воздушен напад на силите на НАТО бил убиен командантот на талибанците одговорен за бомбашкиот напад врз американската база во северен Авганистан. Во нападот биле убиени уште 12 други талибанци, наведува полицијата.
XS
SM
MD
LG