Достапни линкови

logo-print

Привремено запрено истекувањето нафта во Мексиканскиот залив


Бритиш Петролеум соопшти дека привремено успел да го запре истекувањето нафта во Мексиканскиот Залив што е за прв пат по експлозијата на платформата на 20 Април. Во следниве два дена ке се види дали компанијата успела. Претседателот Барак Обама ова го оцени како позитивен знак. Истекувањето на нафтата предизвика најголема еколошка катастрофа во историјата на САД.
XS
SM
MD
LG