Достапни линкови

logo-print

Германија бара од Кина да го отвори пазарот


Германскиот канцелар Ангела Меркел на средбата со кинескиот колега Вен Џибао во Пекинг побара од Кина да го отвори своите пазари. Тридневната посета на Меркел на Кина е посветена на економската соработка. Билатералната размена изнесува околу 100 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG