Достапни линкови

logo-print

Формирана анкетна комисија за инцидентот во Собранието


Пратеничките групи денеска се согласија за формирање на анкетна комисија која треба да го расчисти инцидентот во Собранието кој
се случи на 1 јули. Денешниот договор дојде по неколку неуспешни обиди. На денешната кординација не било отворено прашањето за Деловникот на Собранието.
XS
SM
MD
LG