Достапни линкови

logo-print

Напади во Ирак, 8 загинати


Најмалку осум иранци, меѓу кои четворица полицајци загинале денеска во серија напади во земјата, соопштува ирачката полиција. Во нападите се повредени 14 луѓе. Најголем дел од нив загинале во експлозија на автомобил бомба .
XS
SM
MD
LG