Достапни линкови

logo-print

Експлозија во регионот Сват во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека имало експлозија во градот Мингора во северозападниот регион Сват. Според првичните информации, најмалку две лица загинале, додека 15 други биле повредени. Експлозијата се случила крај една автобуска станица.
XS
SM
MD
LG