Достапни линкови

logo-print

Бавно излегување на САД од економската криза


Американското министерство за финансии ја ублажи прогнозата за стопанскиот раст и соопшти дека подготвува нови мерки за поттикнување на економијата. Новата анализа за состојбата на американското стопанство, како што се наведува, го одразува влијанието од должничката криза во Европа, застојот во американскиот пазар за недвижности и високата стапка на невработеност. Федералните резерви за ова нова проценка во идната недела ќе ги информираат пратениците во Конгресот.
XS
SM
MD
LG