Достапни линкови

logo-print

Холбрук на состанок со американскиот сенат за Авганистан


Американскиот сенат за надворешни работи се сретна со нивниот специјален претставник за Авганистан, Ричард Холбрук да разговараат за стратегијата во земјата и знаците на прогрес во речиси деценискиот конфликт во борбата со Талибанците и терористите. Претседателот на комитетот, сенаторот Џон Кери изјави дека стратегијата не му е јасна, а исто така претходно сенаторот Ричард Лугар се жалеше дека не му се доволно јасни американските воени цели.
XS
SM
MD
LG