Достапни линкови

logo-print

Клинтон во посета на некои азиски земји


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон планира да посети четири азиски земји во наредната недела. Американскиот специјален претставник Ричард Холбрук изјави дека Клинтон ќе присуствува на состанок за американко-палестинскиот стратешки план, а подоцна ќе отпатува за Авганистан да земе учество во конференцијата во Кабул. Потоа таа ќе му се придружи на секретарот за одбрана Роберт Гејтс во Јужна Кореја, по повод одбележувањето на годишнината од корејската војна.
XS
SM
MD
LG