Достапни линкови

logo-print

Во Британија акција за запирање на шверц на луѓе


Британската полиција уапсила 6 имигранти од Албанија во операција за разбивање на мрежа за трговија на луѓе во Велика Британија. Рацијата била спроведена во неколку градови, при што полицијата нашла докази за илегална трговија со луѓе. Апсењата во Британија се дел од поголема европска акција за запирање на шверц со луѓе низ територијата на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG