Достапни линкови

logo-print

Украина ке го поскапе гасот за домаќинствата


Украинскиот Премиер Микула Азаров изјави дека ке поскапе цената на гасот за домаќинствата со цел да се добијат средства за намалување на буџетскиот дефицит. Од идниот месец украинците ке плакаат за 50 насто поскап гас за да се обезбеди добивање на нов заем од ММФ вреден 14,9 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG