Достапни линкови

logo-print

Завршува претресот за израчување на Ејуп Ганиќ


Денеска во Лондон се очекува да заврши главниот претрес на кој се разгледува барањето на Србија за израчување на поранешниот член на Претседателството на Босна и Херцеговина Ејуп Ганиќ. Србија го бара Ганиќ поради наводни воени злосторства, односно за нападите врз припадници на ЈНА во Сараево 1992 година, кога се убиени 42-ца, а ранети 73 војници.
XS
SM
MD
LG