Достапни линкови

logo-print

Нов директор на сојузниот буџет на САД


Американскиот претседател Барак Обама го наименува Џејкоб Лев за директор на сојузниот буџет за администрација, давајќи му тешка задача да го заузда рекордниот дефицит на земјата, кој се предвидува годинава да достигне1560 милијарди долари. Огромниот долг беше главна причина за порастот на непопуларноста на администрацијата на Обама во минатата година, иако тој вети дека ќе го преполови буџетскиот дефицит до 2013 година.
XS
SM
MD
LG