Достапни линкови

logo-print

ЕУЛЕКС ќе ги истражува инцидентите во северно Косово


ЕУЛЕКС ќе ги истражува причините за најновите инциденти на северот на Косово во Косовска Миторовица. Истрагата за инцидентот во која загина еден човек а 11 беа поврдени и инцидентот со нападот на пратеникот на Собранието на Косово е во рацете на обвинителот на ЕУЛЕКС, соопштил портпаролот на мисијата. Во истрагата ќе усчествува и полицијата на Косово.

XS
SM
MD
LG