Достапни линкови

logo-print

Италијанската полиција во борба против мафијата


Италијанската полиција изутрината уапсила најмалку 320 луѓе во рациите извршени низ целата земја против моќната Калабриска мафија. Групата игра главна улога во организираниот криминал во Европа и во меѓународната трговија со дрога од Јужна Америка.
XS
SM
MD
LG